Julie Plec Q&A - Co nás čeká ve zbytku série?

15. února 2012 v 14:17 | Paťka
Megan Masters z TV Line si zašla na slovíčko s Julie Plec, která hovoří o Klausovi a celé Původní rodině obecně, staronovém Damonovi či o nových i starých vztazích na obzoru.

Zdá se, že jste se připravili zabít všechny Původní, jedním tahem pera. Je to skutečně možné?
Masové vyvraždění Původních? [Smích] Nemůžu o tom toho říct příliš mnoho, aniž bych tak odhalila plán na zbytek sezóny, ale pokud nám zlosynové v našem seriálu něco dokázali, tak to, že mají tuhý kořínek, který hraničí s nadpřirozenem. Máme pět Původních a Původní mamču a uvidíme, jestli někdo přejde na druhou stranu.

Ester se zmínil, že to zabere čas, zabít Klause. Co přesně tím myslela?
Další epizoda se odehrává během úplňku a dovíme se, že - stejně jako u většiny věcí, které vyžadují složitá čarodějnická kouzla - tam musí být spojený nějaký opakující se nebeský prvek. Takže, tohle tím myslela.

Může Ester změnit názor ohledně vyvraždění své rodiny, když se jasně tolik stará o "morálního" Elijaha?
Skutečnost, že tento masakr není hotovou věcí, která se seběhne během první minuty minulé epizody znamená, že to má určitě velký potenciál, vydat se v další epizodě buď správnou nebo velmi špatnou cestou. Ale dočkáme se některých velkých, velkých věci, které budou pro diváky zajímavé a překvapivé.

Proč je nejstarší Původní, Finn, tak ochotný se obětovat?
Pokud by se pořekadlo "jablko spadlé od stromu" mělo vztahovat na někoho ze seriálu, tak by to bylo na Finna a Mikaela. Jak víme, jejich otec hluboce sebe pohrdal a stiděl se za, nejen své, upírství a Finn to cítí naprosto stejně.

Klaus byl vždy zobrazován jako čisté zlo a přesto se nyní zdá, že vidíme jeho mnohem lidštější stránku. Je to něco, co bude pokračovat i dál?
Myslím si, že "zloducha" můžete definovat mnoha směry a Klaus určitě je a bude i nadále poskytovat spoustu nepřátelství a některé velmi, velmi extrémní ohrožení pro naše hrdiny. Ale nikdo není jen zlý. Klaus má své vlastní démony, jeho vlastní potřeby, své vlastní touhy a jsou tu i věci, které nikdy nezažili a které chce ve svém životě a myslím, že to se vzájemně nevylučuje. Mohli bychom nahlédnout do toho, co Klaus dělá tím čím je, aniž bychom opustili od jeho schopnosti způsobit v městě velký zmatek.

Zdá se, že se Damon vrací ke svým zlým kořenům. Jak daleko, máte v plánu, ho vzít? A jak bude reagovat Elena na jeho s Rebekou?
Elena se bude naštvaná v mnoha úrovních, ale také chápe, že svým způsobem, zmáčkla spoušť. Damon má každé právo se na ní zlobit a spoustu lidí se na sebe bude zlobit i nadále, jak se to vyjeví v další epizodě. S Damonem se to má tak, že jak jsme viděli, když je raněný, kope kolem sebe a to tím nejkrutějším způsobem, jakým může. Ale přesto ukazuje osobní vývoj svého charakteru. Spíše než si to vybít na nevinném člověkovi na silnici, je to uhodí tam, kde to bolí nejvíc - konkrétně Elenu. V žádném případě to není džentlmenské chování, ale rozhodně je to zába sledovat. [Smích]


Když zase uvidíme Tylera? A jak se mu bude reagovat rašící vztah Klaus / Caroline?
Tyler ještě chvíli bude pořád na své cestě za sebeobjevováním a tak podobně. Uvidíme ho na jaře. Není nic horšího, než jít pryč a překonávat nekonečné utrpení, abyste zničili pouto k nějakému chlapovi, a pak, když se vrátíte do města, zjistít, že to mezitím zkoušel na vaší holku. Neumím si představit, že by to mohlo jít dobře.

Když mluvíme o Klausovi a Caroline, můžete říct něco málo o tom, jak, či pokud vůbec, se bude jejich vztah vyvíjet?
Nemůžu říct, kam to směřuje, nebo zda to vede dál, ale pro nás to zatím byla zábava prozkoumávat tuto stranu Klause. Vidět i jeho romantickou zranitelnost, protože to na něj vrhá trochu víc světla. Co my ale rádi sleduje je Caroline, která na začátku seriálu, než se stala upírkou, zoufale chtěla, aby si jí někdo vybral, a teď král všech zlých upírů ji vytáhl z neznáma a prokázal jí na svou náklonnost ... My také shledáváme Klause neodolatelným.

A co vztahu, který je jasně vyvíjí mezi Elijahem a Elenou? Uvědomili si spisovatelé, v určitém bodě, že je to víc než jen "pracovní vztah"?
Jo, určitě. Celá postava Elijah byla, pro nás jako spisovatele, takovým nádherným překvapením, protože ... Daniel Gillies a to, co vložil do postavy ... doplnil to, co chceme k jeho postavě. Samozřejmě, když jsme se rozhodli, že se v polovině loňské série objeví velký, špatný, zlý upír, který otevře cestu k představení Klause, ani za milion let, by jsme nikdy řekli: "Ó, a pak jednoho dne bude mít tohle velkolepé a krásné přátelství s Elenou!" A přesto se v průběhu sezóny a půl vyvinul v hodnotnou věc. Příští týden je rozhodně zakořeněny v základech tohoto soucitu, který Elena k Elijahovi chová a s tím souvisí její obavy, že mu podepsala rozsudek k smrti, a že možná udělala chybu.

Je nějaká šance, že se Elijah ve skutečnosti nenapil během přípitku?
Nulová. Všichni se napili, na to vemte jed.

Co je před námi nachystáno pro Rebeku?
Rebeka bude mít na smažení větší rybu [než jít znovu po Mattovi] v příštím či přespříštím díle, když se jí její matka snaží zabít a když prožila menší nerozvážnost se Damonem.

Co takhle menší nápověda ohledně toho, co se chystá v Stefan / Elena / Damon trojúhelníku?
Je zřejmé, že jsme tak trochu na rozcestí s Elenou a chlapci. Mnoho z toho, co začneme vidět, je otázka pro Elenu ... Po zbytek sezony budeme na to zkoumat její pohled. Jistě mohu říci, že nedojdete na konec série, aniž by všichni tři pochopili, že musí zvolit, ať už jednu cestu nebo druhou.

Měli bychom očekávat nějaké významné úmrtí ke konci série?
Mnozí z našich postav se v určitém okamžiku postaví tváří v tvář s jejich tvůrcem, než bude série u konce. Ale zda se sejdou a potřesou si s ním rukou a nechají se s ním odvléct, to je úplně jiná otázka. Bude spousta okamžiků, kdy nebudeme mít jistotu, kdo je skutečně v bezpečí a kdo to zvládne skrz ... Určitě zde bude před konce sezóny ještě nějaké nebezpečí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama