Kevin Williamson rozhovor

15. února 2012 v 14:15 | Paťka
V rozhovor se spolutvůrcem Upířích deníku pro ASSIGNMENT X se dovíte, co se zatím událo, jak bude série pokračovat či kolik sérií je vlastně v plánu.

Setkali jsme se s Klausovou rodinou, otcem Mikaelem ztvárněným Sebastiane Rochem a matkou Esther, kterou hraje Alice Evans...
Dělali jsme několik flashbacků, kde jsme ukázali celou rodinu a kde jsme připravili mytologii Původní rodiny - jak vznikli, jaké jsou jejich slabosti, jejich moc a jak upíři přišli na svět. Tenhle příběh už jsme začali, už byl odvysílán a teď nás čeká druhá vlna.

V této sérii jsme se dočkali mnoho otázek rodiče/děti. Čarodějka Bonnie [Kat Graham] a její matka [Persia White] a samozřejmě upírka Caroline [Candice Accola] a její otec Bill, kterého hraje Jack Coleman, který se snažil Caroline od-upírovat pomocí sluneční terapie. Souvisí tato podoba terapie s terapiemi, které používají anti-gayské skupiny, když je Billova postava homosexuál...?
V podstatě, to že je otec gay, není pro příběh zásadní. To co děláme je, že se díváme jeho pohledem na upírství. Je to velmi specifické. Je členem Rady, je proti všem upírům, ale zároveň má dceru, která je upírkou. Co uděláte? Jde spíše o vztah otec/dcera, než o něco jiného.

Jack Coleman je známý žánrovým fanouškům po čtyři roky jako Noah Bennet z Heroes. Plánujete v dalších dílech obsadit i herce z jiných žánrů?
Jo, to byla zábava. A byl skvělý. Zamyslím se. Ne, právě teď ne.

Uvidíme i jiné metafory společenské nespravedlnosti a la terapie ke změně chování?
Myslím, že ano a ne. Ve skutečnosti máme další rytmus, který bude hrát, jak se budeme pohybovat dopředu, ale nejde tak o terapii, jako spíše o způsob, kterým možná dokážete potlačovat vaše instinkty? Jestli je váš instinkt jít po krvi, nebo je váš instinkt zabít, ať jde o upíra či vlkodlaka, je tu nějaký způsob, kterým to dokážete ovládnout? Což silně souvisí s ovládáním mysli. Jedna z věcí, se kterou si začali pohrávat je, když jste hybrid, nejde o to, že vaši mysl ovládne upír, ale jakousi zvrácenou cestou je Tyler oddán Klausovi jen díky tomu, že ho zplodil. A tak je tu spojení, je to pouto, které je neuvěřitelně pevné, a ke kterému bude mít odpor, takže "Jak to pouto můžu zlobit?"

Pořád se podílíte na seriálu Secret Circle, taktéž od stanice CW o čarodějnictví a založeném podle knih of L.J. Smith? Nebo jste ho jen pomohl spustit a teď jste trochu ustoupil do pozadí?
Ano. Andrew Miller byl vždy výkonným producentem. Co se stalo bylo, že mě přibrali, abych pomohl seriál zprovoznit a nastartovat. Podílel jsem se na Pilotu a prvních šesti epizodách a pak poodstoupil. To jsem dělal. Byl jsem něco jako pomcník. Jsem ve Warner Bros a v CW - je to jako rodinná věc. Mluvím s nimi v jednom kuse.

Takže Vampire Diaries je pořád váš primární zájem?
Vampire Diaries a nový pilot, na kterém dělám pro Fox.

O čem je?
O sériových vrazích.

Můžete nám říct něco o Scream 5: Generations?
Nevím. Nedělám na tom.

Jak se zatím cítíte ohledně momentální třetí série Vampire Diaries? Jde všechno tak, jak jste si představoval na začátku?
Věci se pořád mění, když postupujete s dějovou linií, ale myslím, že od prvního dne, kdy jsme si s Julii [Plec] sedli a rozvrhli cestu, kterou se dostaneme k úplnému závěru celého seriálu, tak jsme pořád na naší trati. Skončí to tam, kde jsme si řekli, že to skončí. A vše mezitím děláme ve správný čas. Říkáme "Tohle se stane v druhé sérii a tohle zase ve třetí." A tak víme, kam ke konci třetí série směřujeme, a jak odstartujeme sérii čtvrtou.
Nechci prozradit příliš mnoho, ale kromě sledování děje knížek do určitého stupně, se k nim pořád vracíme a říkáme, "Co bychom mohli vyrabovat? Co jsme ještě nedělali? Co jsme ještě nedělali? Jak bychom mohli vzít tuhle dějovou linii a zpracovat ji a změnit ji a překroutit ji?" Tenhle rok jsme se ponořili do Původní rodiny, pořád si hrajeme s hybridy a tak nás celá tahle věc s Klausem dovede přímo k vyvrcholení téhle série.

Ještě něco můžete napovědět?
Z děje, o kterém jsem zrovna mluvil, jsem, věřte nebo ne, byl docela nadšený z Alarica. Alaric byl jedním z lidí, kteří ze začátku série stáli na vedlejší koleji, zatímco jsme se zabývali Jeremym a jeho mrtvými přítelkyněmi a nyní, když jsme tuhle kapitolu uzavřeli, posouváme se k velmi dobré části o Alaricovi a jeho pozici v nové Radě a městu a jak se zaplete s Původní rodinou. Alaric dostane víc prostoru, když do děje přivedeme Meredith [Torrey DeVitto]. Meredith je jedna z knižních postav, kterou jsme tak trochu změnili, ale teď už ji máme a je novým milostným Alaricovým zájmem po nešťastné tetě Jenně a také je zapletená s jedním z rodiny Zakladatelů, takže je jejich dynamika opravdu zajímavá a dostane se jim společně nějakých zajímavých vylomenin.

Řekl jste, že víte, kam to vše směřuje. Kolik sérií myslíte, že potřebujete pro Vampire Diaries, abyste je dostali tam, kam chcete?
Mohli bychom to zabalit v 6. sérii.

Máte nějaký plán, jak to urychlit, když budete muset?
Ano. Nemáme žádný problém to urychlit. Zrychlíme, když budeme muset.

Stejně tak, mohli byste protáhnout, to so momentálně plánujete?
Bez problému to můžeme protáhnout, ale víme, že kdybychom museli zakončit, řekněme v šesté sérii, mohli bychom zkončit. Ale taky bychom to mohli protáhnout.

Něco dalšího, co byste ještě teď chtěl říct o Vampire Diaries?
Miluji to. Miluji tuhle sérii. Myslím, že Julie Plec a její scénáristé odvádí úžasnou práci a jsem rád, že mě na ní pořád nechávají podílet [smích].
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama